Наградиха победителите в конкурс за Христо Ботев

Наградиха победителите в конкурс за Христо Ботев
Победителите в националния исторически конкурс под наслов „170 години от рождението на Христо Ботев – 170 години път към свободата, път към безсмъртието” бяха наградени тържествено в зала „Пленарна“ на Община Варна.

Събитието се провежда под патронажа на кмета Иван Портних. Организатори са Регионалното управление на образованието – Варна и школа „История” към Първа езикова гимназия.


В конкурса участват 55 училища от 49 града от цялата страна. Представени са над 250 проекта в четири категории. Отличени от тях са 74 групови и индивидуални проекта, както и 32-ма учители, подпомогнали успешната подготовка на учениците.


1. Категория „Есе“:


I място:


Ангел Цанков – ПГСС „Царица Йоанна“, Пазарджик,


Тони Кондева – ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен.


II място:


Мила Маринова – СУ „Васил Левски“, Троян,


Мария Миткова – СУ „Христо Ботев“, Нова Загора,


Яна Спасова – Първа езикова гимназия, Варна.


III място:


Вероника Перфанова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен,


Иван Маринов – СУ „Цанко Церковски“, Полски Тръмбеш,


Мелиса Найденова – СУ „Неофит Бозвели“, Варна,


Джансел Мюмюн – СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене,


Диан Генов – ПГЧЕ „Васил Левски“, Бургас,


Анелия Крумова – СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали.


Поощрения:


Сезен Мехмед – СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене,


Светослава Павлова – СУ „К. Константинов“, Сливен,


Емре Емурла – ЕГ „Христо Ботев“, Кърджали,


Диамира Кирилова – ПГТ „Д-р Васил Берон“, Велико Търново,


Младен Илиев – ПГТ „Проф. д-р Асен Златаров“, Кърджали.


2. Категория „Доклад“:


I място:


Ивана Мангинова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен,


Севилай Салим, Айсул Али, Туче Муса - СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене.


II място:


Галина Петрова – Национална Априловска гимназия, Габрово,


Веселин Новков – Национална Априловска гимназия, Габрово.


III място:


Джемиле Болгурова – СУ „Св. св. Кирил и Методий“, Якоруда,


Георги Спахиев – СУ „Никола Й. Вапцаров“, Хаджидимово,


Силвия Василева, Наталия Кръстева – ПГ по търговия и ресторантьорство, Враца.


Поощрения: 


Розалина Влахова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен.


3. Категория „Презентация“:


I място:


Марианна Стоянова, Пламена Петева - ПГТ „Д-р Васил Берон“, Велико Търново.


II място:


Франсис Исмаил, Марина Стефанова - Първа езикова гимназия, Варна,


Красимира Петкова – СУ „Св. св. Кирил и Методий“, Пордим.


III място:


Ралица Жекова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен,


Габриела Караосманова – Старопрестолна гимназия, Велико Търново,


Андреа Лазарова, Андрея Найденова, Кирил Петров, Памела Иванова, Тина Ангелова – СУ „Св. св. Кирил и Методий“, Радомир. 


Поощрения:


Кристиан Тодоров, Пресиян Великов – СУ „Йордан Йовков“, Тутракан,


Емир Сали, Десислава Атанасова, Иван Янев - ПГТ „Проф. д-р Асен Златаров“, Бургас,


Бирджан Яначков, Десислава Димитрова, Мирослава Дончева - Старопрестолна гимназия, Велико Търново


Дарина Ганчева – СУ „Христо Ботев“, Нова Загора, 


Ренета Трифонова, Николинка Сълова - Първа езикова гимназия, Варн,а


Емир Сали, Мерлин Емурла - СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене,


Деница Цанова, Румяна Новакова – Спортно училище, Велико Търново,


Антонина Лозанова – Видин.


4. Категория „Драматизация“/ „Филм“:


I място:


Павло Славов - Първа езикова гимназия, Варна.


II място:


Школа „Историка“ - СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали – филм,


Павло Славов, Яна Спасова, Школа „История“ - Първа езикова гимназия, Варна.


Поощрения:


СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали – драматизация.


 5. Колективни грамоти за участие:


СУ „Христо Ботев“, с. Чорбаджийско,  община Кирково,


СУ „Йордан Йовков“, Тутракан,


СУ „Цанко Церковски“ – Полски Тръмбеш,


СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене,


СУ„Св. св. Кирил и Методий“, Велинград,


СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали.


Специална награда на Кмета на община Варна - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен.


Специална награда на Фондация „Българска памет“  - СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене.


Специална награда на Фондация „Христо Ботев“ – Школа „История“, Първа езикова гимназия, Варна.


 

Споделете в социалните мрежи:

Google+
Коментари
Още
„Притчи за деца” - нова детска книжка издаде Варненска и Великопреславска митрополия
„Притчи за деца” - нова детска книжка издаде Варненска и Великопреславска митрополия
Представят изложба на Албена Баева във Варна
Представят изложба на Албена Баева във Варна
Музикалното „Варненско лято" с нов артистичен директор
Музикалното „Варненско лято" с нов артистичен директор
Нощ на Хари Потър организират в читалище „Просвета 1927”
Нощ на Хари Потър организират в читалище „Просвета 1927”
Безплатен детски концерт „Обичам музиката“ на 10 февруари
Безплатен детски концерт „Обичам музиката“ на 10 февруари
Как се промениха песните през последните десетилетия?
Как се промениха песните през последните десетилетия?
Музеят на открито - с нова пластика „Полет"
Музеят на открито - с нова пластика „Полет"
Чело квартет „Растрели" се завръща с още слава във Варна
Чело квартет „Растрели" се завръща с още слава във Варна
Прокуратурата протестира срещу 9-годишна присъда за опит за убийство
Прокуратурата протестира срещу 9-годишна присъда за опит за убийство
„Варненско лято“ на четири сезона
„Варненско лято“ на четири сезона
Коледен „Хляб за утре“ ще „замесят“ поетесите Елица Виденова и Камелия Кондова
Коледен „Хляб за утре“ ще „замесят“ поетесите Елица Виденова и Камелия Кондова
Клайдерман пристигна във Варна
Клайдерман пристигна във Варна
Димитър Бербатов представя „По моя начин” на мащабно национално турне
Димитър Бербатов представя „По моя начин” на мащабно национално турне
Варна е домакин на национален конкурс, посветен на 170 години от рождението на Ботев
Варна е домакин на национален конкурс, посветен на 170 години от рождението на Ботев
ВИЖТЕ ВСИЧКИ ОТ КАТЕГОРИЯТА