Наградиха победителите в конкурс за Христо Ботев

Наградиха победителите в конкурс за Христо Ботев
Победителите в националния исторически конкурс под наслов „170 години от рождението на Христо Ботев – 170 години път към свободата, път към безсмъртието” бяха наградени тържествено в зала „Пленарна“ на Община Варна.

Събитието се провежда под патронажа на кмета Иван Портних. Организатори са Регионалното управление на образованието – Варна и школа „История” към Първа езикова гимназия.


В конкурса участват 55 училища от 49 града от цялата страна. Представени са над 250 проекта в четири категории. Отличени от тях са 74 групови и индивидуални проекта, както и 32-ма учители, подпомогнали успешната подготовка на учениците.


1. Категория „Есе“:


I място:


Ангел Цанков – ПГСС „Царица Йоанна“, Пазарджик,


Тони Кондева – ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен.


II място:


Мила Маринова – СУ „Васил Левски“, Троян,


Мария Миткова – СУ „Христо Ботев“, Нова Загора,


Яна Спасова – Първа езикова гимназия, Варна.


III място:


Вероника Перфанова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен,


Иван Маринов – СУ „Цанко Церковски“, Полски Тръмбеш,


Мелиса Найденова – СУ „Неофит Бозвели“, Варна,


Джансел Мюмюн – СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене,


Диан Генов – ПГЧЕ „Васил Левски“, Бургас,


Анелия Крумова – СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали.


Поощрения:


Сезен Мехмед – СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене,


Светослава Павлова – СУ „К. Константинов“, Сливен,


Емре Емурла – ЕГ „Христо Ботев“, Кърджали,


Диамира Кирилова – ПГТ „Д-р Васил Берон“, Велико Търново,


Младен Илиев – ПГТ „Проф. д-р Асен Златаров“, Кърджали.


2. Категория „Доклад“:


I място:


Ивана Мангинова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен,


Севилай Салим, Айсул Али, Туче Муса - СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене.


II място:


Галина Петрова – Национална Априловска гимназия, Габрово,


Веселин Новков – Национална Априловска гимназия, Габрово.


III място:


Джемиле Болгурова – СУ „Св. св. Кирил и Методий“, Якоруда,


Георги Спахиев – СУ „Никола Й. Вапцаров“, Хаджидимово,


Силвия Василева, Наталия Кръстева – ПГ по търговия и ресторантьорство, Враца.


Поощрения: 


Розалина Влахова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен.


3. Категория „Презентация“:


I място:


Марианна Стоянова, Пламена Петева - ПГТ „Д-р Васил Берон“, Велико Търново.


II място:


Франсис Исмаил, Марина Стефанова - Първа езикова гимназия, Варна,


Красимира Петкова – СУ „Св. св. Кирил и Методий“, Пордим.


III място:


Ралица Жекова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен,


Габриела Караосманова – Старопрестолна гимназия, Велико Търново,


Андреа Лазарова, Андрея Найденова, Кирил Петров, Памела Иванова, Тина Ангелова – СУ „Св. св. Кирил и Методий“, Радомир. 


Поощрения:


Кристиан Тодоров, Пресиян Великов – СУ „Йордан Йовков“, Тутракан,


Емир Сали, Десислава Атанасова, Иван Янев - ПГТ „Проф. д-р Асен Златаров“, Бургас,


Бирджан Яначков, Десислава Димитрова, Мирослава Дончева - Старопрестолна гимназия, Велико Търново


Дарина Ганчева – СУ „Христо Ботев“, Нова Загора, 


Ренета Трифонова, Николинка Сълова - Първа езикова гимназия, Варн,а


Емир Сали, Мерлин Емурла - СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене,


Деница Цанова, Румяна Новакова – Спортно училище, Велико Търново,


Антонина Лозанова – Видин.


4. Категория „Драматизация“/ „Филм“:


I място:


Павло Славов - Първа езикова гимназия, Варна.


II място:


Школа „Историка“ - СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали – филм,


Павло Славов, Яна Спасова, Школа „История“ - Първа езикова гимназия, Варна.


Поощрения:


СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали – драматизация.


 5. Колективни грамоти за участие:


СУ „Христо Ботев“, с. Чорбаджийско,  община Кирково,


СУ „Йордан Йовков“, Тутракан,


СУ „Цанко Церковски“ – Полски Тръмбеш,


СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене,


СУ„Св. св. Кирил и Методий“, Велинград,


СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали.


Специална награда на Кмета на община Варна - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен.


Специална награда на Фондация „Българска памет“  - СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене.


Специална награда на Фондация „Христо Ботев“ – Школа „История“, Първа езикова гимназия, Варна.


 

Споделете в социалните мрежи:

Google+
Коментари
Още
Фадо звездата Кука Розета за пръв път с концерт във Варна на 28 ноември
Фадо звездата Кука Розета за пръв път с концерт във Варна на 28 ноември
За седма година Варна е домакин на фестивал за култура и спорт на хората от третата възраст
За седма година Варна е домакин на фестивал за култура и спорт на хората от третата възраст
Община Варна и Международният музикален фестивал „Варненско лято" с отличия за достъп до култура
Община Варна и Международният музикален фестивал „Варненско лято" с отличия за достъп до култура
Една от кулминациите на „Варненско лято“ е утре – концертът на Синфония Варсовия с елитни солисти от Франция
Една от кулминациите на „Варненско лято“ е утре – концертът на Синфония Варсовия с елитни солисти от Франция
Богата културна програма на „Алея на книгата“ - Варна по случай десетото юбилейно издание
Богата културна програма на „Алея на книгата“ - Варна по случай десетото юбилейно издание
На 1 август откриват най-голямото арт изложение в България- Международния панаир на занаятите и изкуствата „Булгарика”
На 1 август откриват най-голямото арт изложение в България- Международния панаир на занаятите и изкуствата „Булгарика”
Гости от Европа и Америка на джаз фестивала “Варненско лято“ 2019
Гости от Европа и Америка на джаз фестивала “Варненско лято“ 2019
Музикален поклон към Владигеров и Енеску на "Варненско лято"
Музикален поклон към Владигеров и Енеску на "Варненско лято"
Палитра от емоции в песенния спектакъл на Арсений Арсов на „Варненско лято"
Палитра от емоции в песенния спектакъл на Арсений Арсов на „Варненско лято"
Унгарски играха български хора на арт фестивала "Сръчко"
Унгарски играха български хора на арт фестивала "Сръчко"
Утре най-големият исторически парк в света отваря врати край Варна
Утре най-големият исторически парк в света отваря врати край Варна
„Думите са скитници бохеми“ – новата книга на Добрин Паскалев
„Думите са скитници бохеми“ – новата книга на Добрин Паскалев
Националният литературен конкурс „Този безкраен свят“ отличи своите лауреати
Националният литературен конкурс „Този безкраен свят“ отличи своите лауреати
110 блока се включват в шествието на 24-ти май във Варна
110 блока се включват в шествието на 24-ти май във Варна
Теодора Духовникова и Мария Мартинова утре във Варна в „Приказки от изгубения град"
Теодора Духовникова и Мария Мартинова утре във Варна в „Приказки от изгубения град"
ВИЖТЕ ВСИЧКИ ОТ КАТЕГОРИЯТА